حجاب

بانوی محجبه ای در یکی از سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای در فرانسه خرید می‌کرد؛ خریدش که تموم شد برای پرداخت رفت پشت صندوق. صندق‌دار یک خانم بی‌حجاب و اصالتاً عرب بود.
 
صندوق‌دار نگاهی از روی تمسخر بهش انداخت و همینطور که داشت بارکد اجناس را می‌گرفت اجناس او را با حالتی متکبرانه به گوشه میز می‌انداخت. اما خانم باحجاب ما که روبنده بر چهره داشت خونسرد بود و چیزی نمی‌گفت و این باعث می‌شد صندوقدار بیشتر عصبانی بشه ! بالاخره صندوق‌دار طاقت نیاورد و گفت: «ما اینجا توی فرانسه خودمون هزار تا مشکل و بحران داریم این نقابی که تو روی صورتت داری یکی از همین مشکلاته که عاملش تو و امثال تو هستید! ما اینجا اومدیم برای زندگی و کار نه برای به نمایش گذاشتن دین و تاریخ! اگه می‌خوای دینت رو نمایش بدی یا روبنده به صورت بزنی برو به کشور خودت و هر جور می‌خوای زندگی کن»!
خانم محجبه اجناسی رو که خریده بود توی نایلون گذاشت، نگاهی به صندق‌دار کرد… روبنده را از چهره برداشت و در پاسخ خانم صندوق‌دار عرب که از دیدن چهره اروپایی و چشمان رنگین او جا خورده بود گفت: «من جد اندر جد فرانسوی هستم…این دین من است . اینجا وطنم…شما دینتون را فروختید و ما خریدیم
 
/ 2 نظر / 18 بازدید
رحیم

با سلام ... خدمت همکاران عارضم که سیستم توصیفی ما یه مشکل پیدا کرده ... اون هم اینکه وقتی کد مدرسه رو در هلپر وارد میکنیم خطای مدرسه ناشناخته رو میزنه در حالی که وقتی گزینه run as adaministrator رو میزنیم بلافاصله مدرسه رو شناسایی میکنه و لی در حالت عادی همون خطا رو میرنه .. اقداماتی که انجام دادم ولی نتیجه ای نگرفتم .. 1- ریستار اسکیول سرور .. 2- تعویض هلپر 3- اقداماتی که قبل از این اتفاق صورت گرفته بود شامل تعویض ویندوز بر اثر ویروسی شدن .. ویندوز سون 64 بیتی ( دوساله که خوب جواب داده) واپدیت ویندوز البته ناگفته نماند بعد تعویض ویندوز و تعریف پایگاه ها بر روی همون قدیمی ها مشکلی نبود واین خطا دو روز بعد صورت گرفته .. حالا به نظر شما برنامه اسکیول سرور مشکل داره و با پایگاه های داده ها مسیرشون مشکل پیدا کرده ( ظاهرا برنامه پاکسازی و دیفراگ هارد هم روش نصبه ) یا مشکل از جای دیگره (ویندوز فکر نکنم چون همون ویندوز قبلیه وهمون روز نصب هم خوب بود )..

همکار

سلام استاد عزیز یکی از دانش اموزهای کلاس ششم ابتدایی موقع ارسال اطلاعات خطای نا تمام چند سال قبل میده ، وقتی به اون سال بر میگردم اصلا اسمش هم نیست ، میشه لطفا راهنمایی کنید . ممنون