نگارش 96 متوسطه

قابل توجه مدارس متوسطه

نگارش 96 با تغییرات جالب آمد

1 - غیر از پایه اول مشخصات فردی را می توانید اصلاح کنید

2 - برای اصلاح سوابق به جای اینکه از منطقه مجوز بگیرید و اصلاح کنید

اصلاح می کنید بعد مجوز میگیرید

فایل را سه شنبه می گذارم

آخرین تغییرات جداول سیستم

  • ·         بنا بر نامه صادره از طرف دفتر فن آوری اطلاعات امکان اصلاح در مشخصات فردی دانش آموزان  غیر از پایه اول مجددا در سیستم فعال شده است   .
  • ·         قسمت اصلاح سوابق به صورت زیر تغییر نموده است:

 

1-در این نگارش تفاوتی بین اصلاح سوابق مربوط به دانش آموزان عادی و یا انتقالی وجود ندارد و هر دو دسته به یک روش عمل خواهند شد .

 

2-منظور از اصلاح سوابق ،ثبت سابقه جدید ،اضافه و حذف نمودن درسها و یا تغییر نمرات می باشد.

 

3-هر عمل اصلاحیه ای که برروی یک درس از سابقه دانش آموز انجام میشود در سیستم مدرسه تولید یک سند اصلاحیه که در واقع تقاضانامه ای برای اصلاح آن سابقه است.اگر یک درس انواع اصلاحیه ها را داشته باشد مثلآ چند نمره آن تغییر کند یا گروه آن و ... در هر چند روزی هم که این عمل انجام گیرد در مورد آن درس در سیستم فقط یک سند اصلاحیه تولید خواهد شد.   

 

4-کاربر سیستم هر گاه به بخش اصلاح سوابق مراجعه کند در مورد یک دانش آموز ،آخرین وضعیت سوابق اصلاح شده را خواهد دید تا دوباره اصلاحات انجام شده را مجدد تکرار نکند ولی این اصلاح سوابق واقعآ در متن اطلاعات واقعی و دائمی سیستم هنوز اعمال نشده است و کار اصلاحیه فقط بصورت صوری و ظاهری نمایش داده میشود لذا اگر کاربر در این مرحله مثلآ اقدام به چاپ کارنامه نماید نتیجه اصلاحات خود را در کارنامه نخواهد دید.

 

5-برای اعمال اصلاحیه های صورت گرفته در سیستم و ثبت واقعی آنها لازم است تا اسناد اصلاحی تولید شده به منطقه فرستاده شده و منطقه پس از مشاهده هر سند و مطالعه محتوای آن در صورت موافقت با این اصلاحیه برای آن رمزاصلاحیه صادر نماید .ارسال اسناد اصلاحیه به منطقه در درون عملیات ارسال سوابق مدرسه به منطقه تعبیه شده است و اتوماتیک به همراه آن انجام خواهد شد.

 

6-منطقه پس از دریافت اطلاعات  مدرسه ، اسناد اصلاحیه فرستاده شده از طرف مدرسه را نیز اتوماتیک دریافت خواهد نمود که این اسناد در سیستم منطقه ای قابل مشاهده است.

 

7- منطقه با بخش جدیدی که در سیستم خود دارد میتواند هر سند اصلاحیه را مشاهده و در صورت موافقت با قبولی آن برای آن رمز اصلاحیه صادر نماید.

 

8-منطقه پس از صدور رمز اصلاحیه برای اسناد باید این اسناد را جهت ثبت مجددآ به مدرسه بازگشت دهد

 

9- مدرسه می تواند اسناد بازگشت داده شده از منطقه را در سیستم خود دریافت نماید.

 

10-پس از دریافت رمزهای صادر شده منطقه در سیستم مدرسه،کاربر سیستم مدرسه میتواندبا بخش "اعمال اسناد اصلاحیه" در سیستم خود این سند ها را اعمال نماید.

 

11-اعمال اسناد اصلاحیه در سیستم مدرسه باعث ثبت واقعی آنها در متن اطلاعات واقعی مدرسه خواهد شد از این پس این سوابق جدیددر کلیه اسناد صادره سیستم ظاهر خواهد شد .

 

  • ·        تغییرات اعمال شده در عملیات فارغ التحصیلی

 

عملیات مربوط به امور فارغ التحصیلان مطابق با آنچه که در گذشته در سیستم های متمرکز تحت داس موجود بوده است در این نگارش از سیستم دانا نیز طراحی گشته است

 

-         در سیستم متمرکز میتوان لیست واجدین شرایط فارغ التحصیلی در سال و دوره مورد نظررا توسط بند اعلام جهت فارغ التحصیلی تولید ومشاهده و چاپ نمود . .

 

-         در بخش مشاهده مشخصات  دانش آموزان فارغ التحصیل  امکان مشاهده و حذف مشخصات فارغ التحصیلان و همچنین صدور لیست مشخصات و  کارنامه فارغ التحصیلی آن ها تعبیه شده است .

 

-         منطقه میبایست این لیست و تمامی کارنامه های صادره را چاپ و جهت تایید به مدرسه ارسال نماید . مدرسه پس از مشاهده اسناد ارائه شده و در صورتی که محتوای لیست و کارنامه های چاپ شده مورد تایید او باشد میبایست مراتب تایید خود را به منطقه مزبور اعلام نماید

 

-         مسئول منطقه پس از اخذ تاییدیه مدرسه میتواند این تاییدیه را  توسط قسمت تایید سوابق فارغ التحصیلان به سیستم وارد نماید .

 

-         پس از تایید سوابق بایدلیست مشخصات فارغ التحصیلان تایید شده از سیستم اخذ و پس از مهرو امضاء مسئولین مشخص شده به نحو لازم بایگانی گردد .

 

-         سوابق دانش آموزان تایید شده از این پس در سیستم قفل خواهد شد و با دریافت های مجدد از مدرسه تغییر نخواهد کرد .

 

-         پس از انجام این مراحل مسئولین منطقه قادر به ارائه  برگ های  تاییدیه تحصیلی و یا گواهینامه پایان تحصیلات به مراکز متقاضی می باشند .

 

  • ·         آخرین اصلاحات در بخش ارسال اطلاعات به سیستم متمرکز.

 

 

/ 12 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
معاون جرایی گرفتار

سلام وخسته نباشید دانش آموزی تازه شناسنامه المثنی گرفته (درمتوسطه)سریالش به صورت زیراست: 678099 12 ر کدجدیدآن چه خواهدبود؟

لقمان کریمی

پاسخ معاون اجرایی گرفتار کد دانش آموز 1212678099 البته اگر دانش آموز سابق شماست نباید در سیستم دانا ثبت نام شود با همان کد قدیم ادامه دهید.

لقمان کریمی

خسته نباشید با توجه به اینکه امسال کد مدارس پیش دانشگاهی در سناد حذف شدند و دانش آموزان چهارم در مدارس متوسطه ثبت نام شدند، تکلیف سیستم دانش آموزی برای پایه چهارم چیست؟ در کجا ثبت نام شوند؟

سامان

با سلام برای بستن سال دانش آموزان پایه چهارم وپنجم که پارسال توصیفی نبودند را ناتمام نشان میدهد چگونه این مشکل را حل کنیم تا سال بسته شود؟

افشین سرافراز

استاد خسته نباشید دربرنامه راهنمایی دانش آموزی را از فایل سناد در قسمت تغذیه الکترونیک تیک زده و تایید می کنم اما در قسمت ثبت نام وتعیین کلاس دانش آموز نمایش داده نمی شود .مشکل چیست ؟ خدا قوت

م. ر

سلام جناب آقای خرازی من مدیر دبیرستان دخترانه عفاف هستم . هر کاری میکنم فایلی که از سناد دانلود میکنم وارد برنامه دانا نمیشه . اگه میشه نمونه ای از فایل مشخصات دبیرستان از سناد برام بفرستید تا تا بهتر متوجه اشکال بشم . ممنون

معاون اجرایی گرفتار

باسلام وتشکرازآقای لقمان کریمی میخواستم بدونم تکلیف المثنی بودن چی میشه؟سؤال دیگه اینکه چطورکلمه ترک تحصیل توکارنامه دانش آموزمیفته؟یکبار98 برای تمام دروس میزنیم نمیفته خالی میذاریم ضمن سال رفته میفته حالاشمابگین چی بزنیم؟

حسین

سلام.پاسخ سوال معاون اجرائی گرفتار:اگر دانش آموز ترک تحصیل نماید نباید برایش نمره وارد کنید-باید از مشخصات فردی و پرونده دانش آموز قسمت اطلاعات آموزشی را به ترک تحصیل یا انتقال رفته تغییر دهید. پاسخ سوال آقای کریمی:فعلا تصمیمی گرفته نشده اما احتمالا مثل پارسال در سیستم پیش ثبت شوند.

سواري

سلام وقتي تو برنامه توصيفي واردقسمت چاپ ليستهاي نمره معلم ميشم هنگام چاپ اين خطا رو اعلام ميكنه Error in ScoreSheetProcessWithClass2 Could not load file or assembly 'CrystalDecisions.CrystalReports.Engine, Version=10.2.3600.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=692fbea5521e1304' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified. بفرمايي راه حل چيه؟ باسپاس فراوان

مردتنهای شب

باسلام خدمت تمامی همکاران واستادخرازی میشه بفرمائید نمرات مهرماه دوره متوسطه چگونه درخلاصه وضعیت ظاهرمی شود؟